Simple, Transparent Pricing

A small investment for a lifetime return. An investment you're making for the future you.

We know you're students. We've tried to keep things accessible.

Increase your grades for less than a dollar a day.

Monthly Plan

Flexible access, cancel anytime.

$29/ month
  • Unlimited Questions
  • Instant Answers & Grading
  • AI Tutor Access
  • Monthly Content Updates
  • Notes and Flashcards
Most Popular

6 Month Plan

Best value for exam preparation.

$23/ month

$138 billed every 6 months

  • All Monthly Features
  • Priority Support
  • Early Access to New Features
  • Save $36 vs monthly

Yearly Plan

Maximum savings for committed learners.

$20/ month

$240 billed annually

  • All Monthly Features
  • Priority Support
  • Early Access to New Features
  • Save $108 vs monthly

Want Alev for Better Grades?

Talking money with parents can be tricky. Let us help! We can send them an email explaining how Alev boosts grades and why it's a great investment in your future.